Azerbaycan Başbakanı Esedov'dan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'a dayanışma mesajı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Azerbaycan Başbakanı Esedov'dan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'a dayanışma mesajı
Azerbaycan Başbakanı Ali Esedov, İzmir'deki depremin hemen ardından aradığı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a, Türkiye'ye her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi.
Ankara

Alınan bilgiye göre, Azerbaycan Başbakanı Esedov, İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ı telefonla aradı.

Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'da sürdürdüğü saldırılar karşısında Türkiye'nin her zaman Azerbaycan halkının yanında olduğu ve iki millet arasında büyük bir dayanışma örneği sergilendiği belirtilen görüşmede Esedov, yaşanan deprem dolayısıyla tüm Türk milletine geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Esedov, Azerbaycan halkının dayanışma duygularını iletti ve tıpkı Türkiye'nin yaptığı gibi Azerbaycan'ın da Türkiye'ye her türlü desteği vermeye ve yardıma hazır olduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay da "Can Azerbaycan'ın tüm yüreği ve kalbi ile birlikte yanımızda olduğunu biliyoruz. Biz de tamamen sahadayız. Tüm arkadaşlarımız, bakanlarımız, Cumhurbaşkanımız... Yankından takip ediyoruz." ifadelerini kullandı. .Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler:
Ege Denizi'ndeki deprem nedeniyle Sisam Adası'nda iki öğrenci hayatını kaybettiÖnceki Haber

Ege Denizi'ndeki deprem nedeniyle Sisam...

Enkaz altında kalan Buse 9,5 saat sonra kurtarıldıSonraki Haber

Enkaz altında kalan Buse 9,5 saat sonra...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!