Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan depremle ilgili 'geçmiş olsun' mesajı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan depremle ilgili 'geçmiş olsun' mesajı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Ege Denizi'ndeki depreme ilişkin "Türkiye'de veya Yunanistan'da daha fazla can kaybı olmaması için dua ediyoruz ve her iki tarafta da depremden etkilenenlere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." dedi.
Ankara

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı İngilizce paylaşımda, Ege Denizi'nde meydana gelen ve İzmir'in yanı sıra bazı Yunan adalarını da etkileyen deprem nedeniyle büyük üzüntü duyulduğunu belirtti.

İzmir'de 6,6 büyüklüğünde deprem

Hükümetin durumu değerlendirmek ve arama kurtarma çalışmaları için seferber olduğunu ifade eden Altun, şunları kaydetti:

"Hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Bu doğal afetten etkilenen herkese ulaşıp yardım sağlamak için yoğun şekilde çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız, ilgili tüm kurumların kurtarma çalışmalarına katılması için talimat verdi.

Türkiye'de veya Yunanistan'da daha fazla can kaybı olmaması için dua ediyoruz ve her iki tarafta da depremden etkilenenlere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu trajedi, politikalarımız arasındaki farklılığa rağmen ne kadar yakın olduğumuzu bize tekrar hatırlatıyor. İhtiyaç duyması halinde Yunanistan'a yardım etmeye hazırız."

Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler:
Afganistan'da Fransa'daki İslam karşıtı açıklamalar protesto edildiÖnceki Haber

Afganistan'da Fransa'daki İslam karşıtı...

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Tüm kurumlar İzmir'de görevleri başında halkımızın yanınSonraki Haber

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: T...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!