Endonezya'daki depremde ölenlerin sayısı 73'e yükseldi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Endonezya'daki depremde ölenlerin sayısı 73'e yükseldi
Endonezya'nın Batı Sulawesi eyaletinin Majene kentinde 15 Ocak'ta meydana mevrut 6,2 büyüklüğündeki depremde hayatını yitirenlerin sayısının 73'e eriştiği bildirildi.
Cakarta

Endonezya Ulusal Afet Yönetim Ajansı Bilgi ve İletişim Merkezi Başkanı Raditya Jati, meydana getirdiği açıklamada, depremde boşaltma edilen 27 bin 850 bireyin 25 ayrımlı noktada sakıncasız alanlara yerleştirildiğini tabir etti.

Mamuju sahasında 64 ve Majene’de 9 kazanmak kıl payı şu anne denli depremde hayatını yitirenlerin sayısının 73 bulunduğunu tabir fail Jati, ciddi vurulan 253 bireyin tedavisinin ise bitmeme ettiğini açıkladı.

Bölgede kontrol istirdat çalışmalarının sürdüğünü tamlayan Jati, operasyonel gereksinimler düşüncesince esbak bakımından Batı Sulawesi eyaleti, Majene kenti ve Mamuju bölgesine toplamda 4 bilyon rupiah (285 bin dolar) aktardıklarını belirtti.

Meteoroloji İklim ve Jeofizik Kurumu (BMKG), 15 Ocak'ta evcil saatle 01.28'de, özek üssü Majene kentinin 6 kilometre kuzeydoğusu bulunan ve 10 kilometre derinlikte meydana mevrut 6,2 büyüklüğündeki depremin Palu ve Makasar kentlerinde de hissedildiğini açıklamıştı.

Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler:
Suriye'nin kuzeyindeki Azez ilçesinde bombalı yıldırı saldırısı: 1 ölü, 6 yaralıÖnceki Haber

Suriye'nin kuzeyindeki Azez ilçesinde bo...

THY uçaklarına buzlanmaya için 'de-icing' önlemiSonraki Haber

THY uçaklarına buzlanmaya için 'de-icing...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!