Papağanla 20 yıllık dostluk

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Papağanla 20 yıllık dostluk

Antalya'da yaşayan Metin Suna'nın "Cabbar" adlı papağanı ile arasındaki bağ görenleri şaşırtıyor. Çünkü aralarındaki dostluk, 20 yıla dayanıyor. Tüm günleri birlikte geçiyor. Birkaç kere evlenmek istediğini ancak her seferinde nişanlı olduğu kızların Cabbar'ı evde istemediğini belirten Metin Suna evlenememiş: "Nişanlım yerine Cabbar'ı tercih ettim. Bu nedenle evlenemedim."

 

Antalya'da yaşayan Metin Suna, gününün tamamını papağanı ile geçiriyor.

20 yıl önce İstanbul'da satışa çıkarılan Cabbar'ı turizm işletmesine renk katması amacıyla satın almış.

Cabbar'ı işletmesinden alarak her gün evine götüren ve onunla çocuğu gibi ilgilenen Metin Suna, gününün tamamını onunla geçiriyor, 20 yıldır ona gözü gibi bakıyor.

Metin Suna papağanı ile güne kahvaltı yaparak başlıyor, ona duş aldırıyor, birlikte televizyon izleyip okey ve tavla oynuyor.

Üstü açık otomobilin yan koltuğuna koyduğu Cabbar ile şehir turu atıyor...

Girdiği her kafede ilgi odağı olan Cabbar da çay içiyor.

 

Kıskançlığı da var...

Metin Suna Cabbar'ın kendisine çok düşkün olduğunu ve arkadaşlarıyla okey/tavla oynadığında bu sırada kendisiyle ilgilenilmediği için taşları veya pulları dağıttığını söylüyor.

Cabbar özellikle başka bir kuşla ilgilenirse Metin Bey'i ısırıyor, tatile gittiğinde kendisine küsüyor ve birkaç gün suratını çeviriyormuş.

"Nişanlım yerine Cabbar'ı tercih ettim"

Anadolu Ajansı'nın haberine göre birkaç defa evlenmek istediğini ve nişanlandığını belirten Suna, "Her seferinde nişanlı olduğum kızlar Cabbar'ı evde istemedi" diyor ve ekliyor:

"Nişanlım yerine Cabbar'ı tercih ettim ve bu nedenle evlenemedim. İkimizin arasındaki bağ, baba ve oğul ya da çok yakın iki dost gibi. O nedenle evlenirken Cabbar'ı düşünmek zorundayım."

Kaynak; Anadolu Ajansı 

Ne Güzel Yerler denecek bayramlık tatil rotalarıÖnceki Haber

Ne Güzel Yerler denecek bayramlık tatil...

Oyuncak kardeşliği için sosyal medyadan yüzleri güldürüyorSonraki Haber

Oyuncak kardeşliği için sosyal medyadan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!