Sakal Modası Gillette’i 8 Milyar dolar zarara uğrattı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sakal Modası Gillette’i 8 Milyar dolar zarara uğrattı

Sevilen dizi ve filmler her anlamda hayranlarını etkiliyor ve yönlendiriyor. Ülkemizde Muhteşem Yüzyıl dizisinin hayranlar üzerindeki etkisini bir dönem her yerde satılan “Hürrem yüzüğü” ile gömüşlüğümüz vardı. Aksesuarlar kadar sevilen karakterlerin fiziksel görünümleri de hayranlar üzerinde etkili olabiliyor. Mesela Aşkı Memnu dizisi sırasında Bihter’in maşalı saçlarını a her yerde görebiliyorduk… 

Şimdilerde dönem dizileri de dahil olmak üzere pek çok dizi ve filmde sakal bırakan erkek karakterler günlük hayatta erkeklerin sakal bırakmasına neden oldu. Bu bizim için pek bir şeyi değiştirmemiş olabilir sonuçta moda akımlarından birisi diye yorumlayabiliriz ancak P&G‘nin en meşhur markalarından Gilette için durum ne yazık ki böyle değil… Gillette markası, gençlerin jiletten vazgeçerek sakal bırakmasından dolayı 8 milyar dolar zarara uğradı. Yapılan bir araştırmaya göre artık gençlerin 5’inden 4’ü sakallı. 

P&G yetkilisi Jon Moeller, ‘Sakal tıraşına rağbetin azalması doğal olarak tıraş bıçakları ve tıraş sonrası bakım ürün satışlarımızı olumsuz etkiledi’ ifadelerini kullandı.

19 milyon yıl önce yaşayan bir metrelik papağan fosiliÖnceki Haber

19 milyon yıl önce yaşayan bir metrelik...

Alan adı yatırımcılarına uzmanından tavsiyelerSonraki Haber

Alan adı yatırımcılarına uzmanından tavs...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!