Vali bakan oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Vali bakan oldu

Mustafa Ayhan. Kamuda birçok görevlerde bulundu. Kendisine verilen görevlerin çoğu Kültürden sorumlu vali yardımcılığı idi. Kültür aşkı kendisinde çok eski yıllara dayanıyor.  Şuanda çekimleri devam eden sinema filmi Aylan Bebek'de bakanı canlandıran Vali Mustafa Ayhan ile film gibi hayatını dinliyoruz.

Savaş Uğurlu; Valilik mesleği hangi seneler arasında gerçekleşti.? 

Mustafa Ayhan; 1989 yılında Kaymakam Adayı olarak başladığım Mülki İdare Amirliği Mesleğini, ülkemizin değişik yerlerinde(17 il-ilçe) Kaymakamlık ve Vali Yardımcılığı gibi pozisyonlarda 27 yıl çalışarak 2017 yılında emekli olarak sonlandırdım.

Savaş Uğurlu; Valilik mesleğinden sonra birçok aktivite etkinlikte bulundunuz bunlara örnek verebilir misiniz ? Ne tür aktivitelerde yer aldınız?

Mustafa Ayhan; Görevde iken aktif bir meslek hayatım ile özel hayatım arasında bir fark olmadı. Genellikle sosyal hayatın içerisinde bulunarak içinde yaşadığımız kente yararlı olmaya çalıştım. Kültür hayatının içinde toplumun daha çağdaş ve ileri bir seviyede olabilmesi için çaba gösterdim. Özellikle kadınların sosyal hayat içerisinde saygın bir yer alabilmeleri temel amacım olmuştur. Yine Devletimizin “gülen yüzü” olarak vatandaşlarımızın Devlet’e olan sempatilerinin artmasını sağladım. Bir başka ifadeyle “Devlet-Millet” bütünleşmesini sağlayarak güzel şeyler başardık. Devletimizi hukuk kuralları içerisinde çalışmasını sağladım.

Diğer taraftan Toplumumuzu Atatürk’ümüzün çizdiği “çağdaş medeniyet” olması yolunda çaba verdim. 

Savaş Uğurlu; Valilik mi yorucu ve zor yoksa oyunculuk mu?

Mustafa Ayhan; Bence fark yok. Her ikisi de aynı derecede bazen kolay bazen zor.

Savaş Uğurlu; Her türlü platformda birçok davete katılıp destek olmaya çalışıyorsunuz bunun sebebi nedir? İnsanlara hep yetişmeye çalışmak? Nereden geliyor?

Mustafa Ayhan; Sanırım yaradılıştan. İnsanları seviyorum ve onları mutlu etmek beni onlardan daha fazla mutlu ediyor. 

Savaş Uğurlu; Bir daha dünyaya gelsem şu işi yapardım dediğiniz neler var?

Mustafa Ayhan; Tabii ki Kaymakamlık. Bırak bir kere daha milyon defa gelsem yine Kaymakam olmak isterdim.

 

Yaşlanma 20'li Yaşlarda BaşlıyorÖnceki Haber

Yaşlanma 20'li Yaşlarda Başlıyor

Yürümeyi bilmeyenler modellik yapmamalıSonraki Haber

Yürümeyi bilmeyenler modellik yapmamalı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!